Sztuki walki

Oferta trenowania sztuk walki w bardzo wielu sytuacjach jest błędnie interpretowana. W pewnych przypadkach zdarza się, że młodzi ludzie rezygnują z tej sposobności przez rodziców, którzy obawiają się, że pozwolenie dziecku na naukę walki obudzi w nim agresję, którą skieruje w kierunku bezradnych słabszych ludzi.

Obecnie dlatego polecam wyjaśniać, że Krav maga i inne sztuki walki to nie sposób na naukę walki, ale na pokazanie człowiekowi jego ukrytej siły.
Kto więc powinien zdecydować się na trening? W zasadzie prawie każdy. Wystarczy spełniać jeden, konkretny i bardzo precyzyjny warunek. Sztuki walki mają być formą wyzwolenia z siebie negatywnych wrażeń. Powinny równocześnie uczyć zachowania w stresujących sytuacjach. Podstawowa różnica pomiędzy sztukami walki a prawdziwą chuligańską bijatyką jest taka, że w tym pierwszym przypadku chodzi o to, żeby bronić się nie robiąc krzywdy drugiemu człowiekowi, lub przynajmniej minimalizować taką możliwość. O ile w grę wchodzi Krav maga walki są bardzo dokładnie przemyślane. Właściwie każdy chwyt posiada własne przeznaczenie w dokładnie sprecyzowanej sytuacji. Wydawać ażeby się mogło, że akurat ta sztuka walki przepełniona jest agresją i zasadą wszystkie chwyty dozwolone. Nic bardziej mylnego, choć naprawdę nie jest to sport typowo pokazowy. Rodzice zadają sobie w większości sytuacji pytanie czy pozwolić dziecku trenować Sztuki walki białołęka? Tak. O ile wykazuje taką chęć a jako rodzice posiadamy do niego pełną dozę zaufania to powinno się mu na to pozwolić. Rozwój dziecka jest bardzo ważny i nie można w żaden sposób ograniczać jego potrzeb.

Polecamy: Krav maga trener .

0 comments