Szczoteczka do wrażliwych zębów

Wybór szczoteczki w każdej chwili powinien być podyktowany nie tylko kondycję zębów, niemniej jednak też stanem dziąseł i całej jamy ustnej. W przypadku osób, które mają nadwrażliwe dziąsła i jednocześnie również płytko osadzone nerwy, najlepszym rozwiązaniem będą szczoteczki typu sensitive. Szczoteczka taka nie dociera głęboko do szyjek zębowych.

Równocześnie również nie powoduje krwawienia. Pasta do zębów, która powinna być zastosowana razem z taką szczoteczką, też musi być bardzo delikatna.
Stawiamy tutaj przede wszystkim na pasty z jak najmniejszą ilością fluoru. Pasta wybielająca też może go posiadać niedużo. Fluor, który jeszcze ostatnio wychwala no, jako zdecydowanie najlepszy sposób na to, ażeby zapobiec demineralizacji zębów, dzisiaj, w świetle najnowszych badań, okazuje się substancje wysoce toksyczną w przypadku problemów z szyjkami zębowymi , a ponadto nadwrażliwym i zębami. Im zęby są słabsze, tym o dziwo mniej fluoru powinno się dostarczać. W takiej sytuacji niezbędne jest też stosowanie wyłącznie pastelowych szczoteczek, których włókna zakończone są w ten sposób. Jedną z takich szczoteczek jest Curaprox Ultra Soft. Szczoteczka ta przeznaczona jest przede wszystkim do codziennej higieny zębów osób, które mają problemy z krwawieniem dziąseł paradontoza oraz dodatkowo z wrażliwymi dziąsłami i zębami. W sytuacji takiej szczoteczek nie dochodzi do mikrouszkodzeń dziąseł, a przez to nie ma sposobności powstawania niedużych stanów zapalnych, które w przyszłości mogłyby się przeistoczyć w poważniejsze problemy. Zauważając te informacje, wybór dobrej szczoteczki powinien być podyktowany zawsze indywidualnymi cechami.

Zobacz także: Szczoteczki międzyzębowe.

0 comments