Obowiązkowe szkolenie BHP online

Według obowiązujących przepisów prawnych w naszym kraju, właściwie każdy przedsiębiorca jest zobowiązany do wykonywania regularnych szkoleń z zakresu BHP dla swoich pracowników. Dokładna częstotliwość organizacji szkoleń jest różna i uzależniony jest od profesji waszych pracowników. Zawody posiadające niesamowicie niski poziom zagrożeń, na przykład pracownicy biurowi są zobowiązani do wykonywania szkolenia jedynie raz na dziesięć lat.

Zawody posiadające znaczne dość wysokie ryzyko, na przykład branża budowlana, jest zobowiązana do wykonywania szkolenia BHP co roku. Warto więc z dużą dokładnością pilnować organizacji szkolenia dla poszczególnych pracowników, aby w każdej chwili posiadali istotne uprawnienia do wykonywania własnego zawodu.
W ostatnim czasie ogromną popularnością wśród przedsiębiorców cieszą się internetowe szkolenia z BHP. W ten sposób nie muszą oddelegowywać pracowników na całodzienne szkolenie, jedynie zlecić im jego wykonanie za pomocą specjalnej platformy internetowej. Jest to najlepsze rozwiązanie, pod względem czasu oraz oszczędności majątkowych. Szkolenia BHP przez internet są znacznie tańsze, niż tradycyjna forma. Dodatkowo nie ponosicie kosztów związanych ze stratą danej grupy pracowników na cały dzień pracy. Jeżeli więc  w waszej branży istnieje sposobność zaprojektowania szkolenia BHP przez internet, to warto pomyśleć nad tą formą. Szkolenie internetowe w każdej chwili kończy się testem, więc każdy pracownik będzie musiał wykazać się znajomością przepisów z zakresu BHP. Jest to zatem o sporo lepszy sposób na dokładne sprawdzenie jego podstawowe wiedzy z zakresu przepisów bezpieczeństwa.

Zobacz więcej: szkolenia bhp dla pracodawców.

0 comments