Jak założyć swojego pierwszego bloga?

Pisanie bloga możemy traktować jako odskocznię i hobby po pracy, źródło dodatkowych pieniędzy, a również pełnoetatowe zajęcie zarobkowe. Najważniejsze jest zdobyć i utrzymać zainteresowanie czytelników. Obecnie na rynku jest tak duża konkurencja, że musimy pamiętać o zaangażowanych działaniach promocyjnych, bo nawet najciekawsze treści nie obronią się same.

Jak wyróżnić się w blogosferze? Najlepiej wybrać tematykę, która zagospodaruje pewną niszę, może to być np blog z ciekawostkami. Na szczęście pisanie bloga online łatwo połączyć z innymi zajęciami zarobkowymi, np. tworzeniem treści na zlecenie klientów, prowadzeniem profili w media społecznościowech, czy sprzedawaniem własnych produktów. Wbrew pozorom nie musimy dodawać w bardzo wielu sytuacjach nowych treści. Jeden albo dwa nowe posty tygodniowo w zupełności wystarczą. Najistotniejsze, aby zostały wartościowe, autentyczne, przykuwały uwagę i wzbudzały zaangażowanie odbiorców.
Promocja nowego bloga może powodować zniecierpliwienie. Chcemy jak najszybciej dostać polubienia, komentarze, jednakże blogowanie to nie wyścig i nie liczy się duża cyfra obserwatorów, ale ich wierność i gotowość do interakcji. Należy pamiętać, że na profilach społecznościowych, takich jak Facebook, prawie każdy obojętny fan doprowadza do spadku widoczności posta u pozostałych. A przy tym mniejszy fanpage cieszą się lepszymi zasięgami. Cierpliwie czekaj, aż inni przekonają się do twoich treści.
Presja finansowa nie sprzyja spontanicznym i lekkim działaniom, które mają największe szanse zdobyć zaangażowanie w mediach społecznościowych. Dlatego prowadzenie bloga internetowego zacznij od tego, co możesz dać innym, zamiast od tego, co ty z tego będziesz miał. Może się okazać, że na pierwszą ofertę współpracy poczekasz kilka miesięcy, jeśli nie lat. Reklamodawcom zależy na zaangażowanych odbiorcach, zatem na tym się skup.
Zobacz również: typowamodna.wordpress.com.
Warto zobaczyć: tematyczna.bloog.pl.

0 comments