Geodezja

Geodezja to nauka w skrócie zajmująca się ustalaniem wielkości , a ponadto kształtu ziemi. Wiedza ta niezbędna jest w budownictwie, bez geodezji nie można mówić o jakimkolwiek budownictwie. 

W województwie pomorskim dominują tereny nizinne, a także dość dużo terenów podmokłych, co wynika z dużej liczby jezior i bliskiej odległości do morza. 

Geodeta Wejherowo ma pracę niełatwą, jednakowo zresztą jak cała geodezja nie jest łatwym zarobkiem. żeby zostać geodetą powinno się posiadać choćby tytuł technologia, jednak w obecnych czasach spora większość geodetów ma wykształcenie wyższe techniczne. Pomimo to wielu z nich nie może odnaleźć pracy, obecnie panuje przesyt geodetów na rynku pracy. 

Wejherowo oferuje dosyć ciekawe oferty pracy dla geodetów. Do ich obowiązków powinno się mierzenie wszelakich punktów pomiarowych w miejscach, gdzie szykowane są różnorakie przedsięwzięcia budowlane. Pomiarów jest cała masa, można wymienić pomiary topograficzne, miejskie, hydrograficzne, komunikacyjne, sytuacyjne, ze stuprocentową pewnością geodeta nie ma prawa narzekać na nudę w swojej pracy.

Geodeta wyniki prywatnej pracy przekazuje architektom , a ponadto konstruktorom, którzy dzięki temu mają pojęcie co i jak mogą budować. Wyobraźmy sobie sytuację, że budowa zaczyna się na nieznajomym terenie, jest to prosta droga do katastrofy.

Wejherowo jest gminą, gdzie geodezja jest bardzo potrzebna. Miasto i okolice nieustająco się rozwijają, pojawia się coraz więcej budynków użytku publicznego, jak i budynków mieszkalnych, a także mosty czy drogi. W takich ustaleniach geodeta w każdej sytuacji będzie miał pracę.