Do pracy w biurze – etykiety

Etykiety od dawien dawna są jedną z pierwszych rzeczy na którą patrzymy jako potencjalni klienci. To one przyciągają nasz wzrok, dlatego eksperci odpowiedzialni za marketing prowadzą nawet wyścig o w jaki sposób najlepiej wymyślną etykietę. I nie jest istotne czy są to etykiety papierowe czy etykiety foliowe. Posiadają nas przyciągać i działać na naszą wyobraźnię.

Aby te efekty zdobyć, w większości przypadków nadrukowane na owe etykiety są hasła „promocja”, „gratis” itp. Hasła te, żeby zostały widoczne są na tle jaskrawych kolorów, żeby w tym momencie rzucały nam się w oczy.

Jaka zatem jest różnica pomiędzy etykietami papierowymi a foliowymi? I dlaczego nie używa się jednego rodzaju na wszystkich produktach?

Głównym powodem są względy ekonomiczne. Etykiety papierowe są znacznie tańszym rozwiązaniem od tych foliowych, zatem jeżeli uwarunkowania przechowywania danego produktu nie wymagają znacznej wytrzymałości nadruku, wykorzystuje się papier. Tożsamo, jeżeli już opakowanie produktu narażone jest na wilgoć bądź inne warunki niekorzystne, należy zastosować etykietę foliową żeby nadruk, który notabene wykonywany jest inną technologią, się nie uszkodził.

A jest to najbardziej istotne, z tego względu, że na etykietach drukowany jest kod kreskowy, w którym dosłownie najmniejsza zmiana, czy także przerwa powoduje brak sposobów jego odczytu.

Podsumowując, etykiety niegdyś intuicyjne i bez wymyślnych wzorów, dzisiaj są bardzo kolorowe i żywe. Wszystko to spowodowane jest co raz większą konkurencją, a co za tym idzie wyścig o klienta jest bardziej zacięty niż kiedyś.

Zobacz: etykiety foliowe.